Společnost 2N, přední světový výrobce IP interkomů, dnes oznamuje, že jeho vnitřní jednotka 2N® Indoor Touch získala ocenění Red Dot Design Award 2017. Stylový multifunkční komunikátor slouží k přijímání videohovorů z IP interkomů 2N, ale i k ovládání chytré domácnosti, počítání pracovních hodin nebo k vedení rezervačního systému zasedací místnosti. V jednotce je ukrytý tablet běžící na OS Android 4.0 a škála aplikací, které na něj můžete nainstalovat, je opravdu široká.

Jednotka se dodává v elegantní černé nebo čistě bílé barvě. Dominantou je 7“ dotykový displej s příjemným sklonem pro pohodlné ovládání. Displej je chráněn extrémně odolným sklem a má široký pozorovací úhel. Jednotka byla připravena právě pro IP Interkomy 2N, takže má plnou integraci videa, umožňuje při zmeškaném či nevyzvednutém hovoru poskytnout náhled z kamery interkomu a přes protokol SIP můžete jednotku zaintegrovat i do jiného telekomunikačního řešení. Špičkový zvuk v HD kvalitě přináší funkci potlačení echa. Instalace je velmi jednoduchá a nezabere déle než 15 minut. Jednotka zároveň nabídne nativně režim „Nerušit“, který si buď zapnete manuálně, nebo nastavíte podle časovače.

Aplikace třetích stran pak z jednotky mohou udělat centrum chytré domácnosti či kanceláře. Praktičnost jednotky potvrzuje řada vyzkoušených instalací. S pomocí 2N® Indoor Touch tak můžete ovládat teplotu místnosti, žaluzie, světla nebo například projektor. Některé firmy používají jednotku i pro správu rezervací konferenčních místností nebo pro docházkový systém. Jednotka může být doplněná RFID čtečkou a zaměstnanci si tak mohou „pípnout“ příchod bezkontaktně. Některé hotelové resorty pak využívají jednotku pro komunikaci s recepcí místo klasického telefonu, protože umožňuje posílat textové zprávy a upozornění bez nutnosti obtěžovat klienta telefonem.

Ivan Sobička
PR konzultant
+420 604 166 751
ivan.sobicka@taktiq.com